Reklama:
Reklama:

Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

28 czerwiec 2017

Młodzi Inaczej Gdańsk lubią brąz!

Młodzi Inaczej Gdańsk po bardzo wyrównanym i mocno emocjonalnym meczu o brązowe medale XI edycji Maxibasketball 35+ pomorskich rozgrywek Środowiskowej Basket Ligi 2016/2017 pokonali 27 czerwca w Hali Gimnazjum nr 2 Sopot zespół Amberball Sopot 45:39 (9:11, 14:13, 7:10, 15:5).


O zwycięstwie podopiecznych Rafała Grochowskiego i Marcina Skorupskiego przesądziła czwarta kwarta. Gdańszczanie zachowali zimną krew, wymuszając aż 5 start w ostatniej minucie spotkania. Mocno w tym elemencie gry napracowała się cała drużyna w szczególności MVP meczu Krzysztof Sałata (13(2x3) pkt, 4 prz), Piotr KędzierskiMarek Kaszubowski i Andrzej Żylicz. A kolegów umiejętnie uruchamiał Radosław Ostrowski (10(1x3) pkt, 9 zb, 4 as).

W barwach Amberball pierwsze skrzypce odgrywało trio - Patryk Byczkowski (18(1x3) pkt, 3 as), Michał Jafra (6 pkt, 8 zb, 1 bl) i osamotniony w konstruowaniu akcji Wojciech Sadowski. Ostatecznie Młodzi Inaczej po dwóch edycjach wrócili na podium, zajmując tym razem trzecie miejsce w rywalizacji 35 lat i starsi. W kolekcji trzykrotnych mistrzów Maxibasketball 35+ to już trzeci brązowy medal. Z kolei sopocianie już od pięciu edycji nie potrafią odnaleźć drogi na pudło.

Jedenastą odsłonę rozgrywek Maxibasketball 35+ Środowiskowej Basket Ligi wygrał Dream Team Gdańsk, pokonując w finale lidera rundy zasadniczej Sopot Team.

Rozgrywki Środowiskowej Basket Ligi odbywają się od października do maja i toczą się od poniedziałku do piątku. W sześciu dywizjach na czterech obiektach sportowych w Trójmieście o miano najlepszego na Pomorzu rywalizuje 77 zespołów. Zawodnicy ligi reprezentują Polskę, występując od 2012 roku w europejskich rozgrywkach EABL. Koszykarze Środowiskowej Basket Ligi nie próżnują także na krajowych parkietach, broniąc honoru Trójmiasta i Pomorza walcząc w polskiej amatorskiej basket lidze PABL. Więcej informacji na www.basketliga.pl oraz na portalach społecznościowych Facebook.com/BasketLigaPL, czy Twitter.com/BasketLigaPL. Dla korzystających z urządzeń mobilnych polecamy aplikację BasketLiga.pl. Materiały wideo dostępne są na kanale PMEDIA na YouTube

Szczegółowe informacje pod e-mail: biuro@basketliga.pl lub telefonicznie 794-023-023.

źródło: Platforma Medialna

 

Pozostałe zdjęcia w galerii

Pokaż wiadomości

Reklama: